انتقاد تندیس دادگاه بنگلادش بنگلادش

انتقاد: تندیس دادگاه بنگلادش بنگلادش تظاهرات مسلمانان اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار بین الملل ، شکست ترزا می در قمار انتخابات انگلیس، استعفا نمی‌کنم&quot، &quot

نتایج شمارش آرای انتخابات پارلمانی انگلیس مشخص کرد که حزب حاکم محافظه‌کار به رهبری ترزا می، نخست‌وزیر این کشور اکثریت پارلمانی خود را از دست داد و پارلمان تازه

، شکست ترزا می در قمار انتخابات انگلیس، استعفا نمی‌کنم&quot، &quot

شکست ترزا می در قمار انتخابات انگلیس/ "استعفا نمی کنم"

عبارات مهم : اروپا

نتایج شمارش آرای انتخابات پارلمانی انگلیس مشخص کرد که حزب حاکم محافظه کار به رهبری ترزا می، نخست وزیر این کشور اکثریت پارلمانی خود را از دست داد و پارلمان تازه یک پارلمان به اصطلاح “معلق” خواهد بود، چون هیچ حزبی اکثریت را در آن به دست نیاورد.

به گزارش ایسنا، ترزا می قرار است ظهر امروز به وقت محلی جهت اعلام آمادگی جهت تشکیل دولت تازه به کاخ باکینگهام برود تا با ملکه انگلیس دیدار کند.

، شکست ترزا می در قمار انتخابات انگلیس، استعفا نمی‌کنم&quot، &quot

اگرچه جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر خواستار استعفای ترزا می شده است ولی او گفته اکنون کشور به “ثبات” نیاز دارد و کناره گیری نخواهد کرد.

ترزا می به امید کسب اکثریت بالاتر، انتخابات پارلمانی زودهنگام را برگزار کرد ولی در نهایت این انتخابات بر خلاف آینده نگری او منجر به زیاد کردن کرسی های حزب مخالف کارگر و کم کردن کرسی های حزب حاکم محافظه کار شد.

نتایج شمارش آرای انتخابات پارلمانی انگلیس مشخص کرد که حزب حاکم محافظه‌کار به رهبری ترزا می، نخست‌وزیر این کشور اکثریت پارلمانی خود را از دست داد و پارلمان تازه

به گزارش بی بی سی، صبح پنجشنبه رای گیری به منظور گزینش ۶۵۰ نماینده مجلس عوام پارلمان بریتانیا شروع شد و نتیجه های شمارش آرا مربوط به 649 کرسی از مجموع 650 کرسی طی امروز جمعه، نشان داد که حزب حاکم محافظه کار نخواهد توانست به ۳۲۶ کرسی مورد نیاز جهت برخورداری از اکثریت در پارلمان دست یابد.

تا این لحظه، نتیجه شمارش آرا در 649 حوزه انتخابیه نشان می دهد که حزب محافظه کار با از دست دادن ۱۲ کرسی، تا کنون 318 کرسی کسب کرده و حزب کارگر با به دست آوردن 29 کرسی، تعداد کرسی های خود را به۲۶۱ کرسی زیاد کردن داده هست. حزب ملی گرای اسکاتلند با از دست دادن ۲۱ کرسی به ۳۵ کرسی دست یافته و حزب لیبرال دموکرات با کسب ۴ کرسی، ۱۲ کرسی به دست آورده هست. حزب اتحادگرای ایرلند شمالی نیز با کسب ۲ کرسی بیشتر، توانسته است ۱۰ کرسی را کسب کند و سایر احزاب نیز ۲ کرسی از دست داده و در مجموع 13 کرسی به دست آورده اند. در این میان، حزب شین فین که شماری از کرسی های ایرلند شمالی را به دست می آورد از حضور در مجلس خودداری می ورزد.

تعداد کرسی های احزاب حاضر در انتخابات بریتانیا

، شکست ترزا می در قمار انتخابات انگلیس، استعفا نمی‌کنم&quot، &quot

حزب لیبرال دموکرات به طور سنتی سومین حزب بزرگ در پارلمان بریتانیا بود ولی در انتخابات اخیر، مقام خود را به حزب ملی گرای اسکاتلند واگذار کرد. حزب ملی گرای اسکاتلند، که مواضعی چپگرایانه دارد، با خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا مخالف بوده و با اتکا به اینکه اکثر مردم این بخش از بریتانیا نیز خواستار ادامه عضویت در اتحادیه اروپا بوده اند، احتمال برگزاری مجدد همه پرسی استقلال اسکاتلند را نیز مطرح کرده بود. این حزب تنها جهت حوزه های انتخابیه اسکاتلند نامزد انتخاباتی معرفی کرده بود.

از لحاظ کسب آرا، حزب محافظه کار ۴۲.۴ درصد و حزب کارگر ۴۰ درصد آرا را به خود تخصیص داده شده است داده اند که با نتیجه نظرسنجی ها که حاکی از پیشتازی قابل توجه حزب محافظه کار بود اختلاف قابل توجهی دارد. جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر، نتیجه انتخابات را پاسخ منفی رای دهندگان به نخست وزیر توصیف کرده و از ترزا می خواسته است از سمت خود کناره گیری کند.

نتایج شمارش آرای انتخابات پارلمانی انگلیس مشخص کرد که حزب حاکم محافظه‌کار به رهبری ترزا می، نخست‌وزیر این کشور اکثریت پارلمانی خود را از دست داد و پارلمان تازه

انتخابات دوره قبلی پارلمان انگلیس در ماه مه سال ٢٠١٥ برگزار شد و حزب محافظه کار به رهبری دیوید کامرون که از سال ۲۰۱۰ رهبری یک دولت ائتلافی با حزب لیبرال دموکرات را در دست داشت، با کسب اکثریت مورد نیاز در این پارلمان، توانست دولت تازه را به طور مستقل تشکیل دهد.

از جمله وعده های کامرون در جریان مبارزات انتخاباتی سال ۲۰۱۵، برگزاری همه پرسی در مورد ادامه عضویت یا خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا بود. با اینکه او و بسیاری از اعضای دولت و شخصیت های سیاسی احزاب متفاوت در جریان تبلیغات قبل از همه پرسی از ادامه عضویت بریتانیا حمایت کردند، شرکت کنندگان در همه پرسی به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا – موسوم به برگزیت – رای دادند. با مشخص شدن نتیجه همه پرسی، دیوید کامرون با اعلام اینکه فرد جدیدی باید مسئولیت مذاکره خروج این کشور از اتحادیه اروپا را بر عهده بگیرد، از سمت خود کناره گیری کرد و حزب محافظه کار ترزا می را به عنوان رهبر حزب و نخست وزیر برگزید.

، شکست ترزا می در قمار انتخابات انگلیس، استعفا نمی‌کنم&quot، &quot

ترزا می بعد از انتصاب به نخست وزیری تاکید کرد که مهمترین عنوان جهت دولت او مذاکره برگزیت با عالی ترین شرایط ممکن هست. او بعد از کسب موافقت پارلمان جهت به جریان انداختن روند مذاکرات خروج از اتحادیه اروپا، اعلام کرد که خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام هست، هر چند پیشتر با انتخابات پیش از موعد مخالفت کرده بود. با توجه به اینکه حزب محافظه کار توانسته بود در انتخابات قبلی به شکلی غیرمنتظره به اکثریت کافی جهت تشکیل دولت دست یابد و همچنین، اجتناب دولت ها از برگزاری انتخابات در شرایط رکودی، بعضی از ناظران این تصمیم را مخاطره آمیز توصیف کردند.

استدلال او این بود که محور قرار گرفتن برگزیت در این انتخابات به معنی آن است که دولت آینده حمایت مردم در مذاکرات را کسب کرده و با قدرت و اعتبار بیشتری در این زمینه پیش خواهد رفت. به همین دلیل، با آشکار شدن نتیجه های رای گیری در روز جمعه، بعضی از سیاستمداران این انتخابات را داوری در مورد موقعیت شخصی ترزا می در سمت نخست وزیر توصیف کرده و گفتند که مسئولیت نتیجه انتخابات متوجه اوست.

حزب کارگر با اختلاف درون-حزبی بر سر رهبری جرمی کوربین مواجه است و در ضمن شباهت نظر آن به حزب محافظه کار در مورد خروج از اتحادیه اروپا همراه با ابهاماتی در مورد موضع رهبر حزب در این زمینه و موقعیت ضعیف در نظرسنجی ها وارد مبارزات انتخاباتی شد و ظاهرا انتظار این بود که حزب محافظه کار با اکثریت بزرگتر به قدرت بازگردد. با این همه، در طول مبارزات انتخاباتی، مباحث دیگری علاوه بر برگزیت مطرح شد و به خصوص وعده های حزب کارگر جهت اصلاح امکانات رفاهی و مخالفت با ریاضت اقتصادی از آن جمله بود. با توجه به نتیجه انتخابات، به نظر می رسد که جهت رای دهندگان موضوعاتی فراتر از خروج از اتحادیه اروپا اهمیت داشته و برنامه حزب کارگر توانسته است نظر آنان را جلب کند.

نتیجه این انتخابات ابهاماتی را در مورد آینده پدید آورده هست. با از دست رفتن اکثریت حزب محافظه کار در پارلمان و ناکافی بودن تعداد کرسی های حزب کارگر، هیچ حزبی به تنهایی از اکثریت پارلمانی برخوردار نیست و در نتیجه، تنها راه باقی مانده تشکیل دولت اقلیتی یا یک دولت ائتلافی، احتمالا به رهبری حزب محافظه کار هست. در صورت تشکیل دولت اقلیت، این دولت باید مورد به مورد خواستار حمایت از لوایح آن در مجلس شود. معمولا حزب اتحادگرای ایرلند به طور سنتی به نفع دولت محافظه کار رای داده هست. همچنین، اینکه نمایندگان حزب شین فین، که یک حزب چپگرای ایرلندی هست، معمولا از حضور در مجلس خودداری می ورزند عملا به تصویب لوایح یک دولت محافظه کار کمک می کند.

در عین حال، با توجه به تاکید ترزا می به لزوم حمایت گسترده مردم جهت موفقیت در مذاکرات برگزیت، مشخص نیست که آیا دولت آینده دوامی خواهد داشت یا اینکه برگزاری انتخابات دیگری در آینده نزدیک ضرورت خواهد یافت.

در تصویر العمل به نتیجه انتخابات بریتانیا، یک مقام اتحادیه اروپا گفت که دلواپس است مذاکرات برگزیت نتواند در موعد مقرر – یازده روز دیگر – شروع شود. همچنین، نایجل فاراژ، رهبر سابق حزب یوکیپ (استقلال) و از حامیان سرسخت خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، گفته دلواپس آن است که برگزاری همه پرسی دیگری در مورد عضویت اتحادیه اروپا مجددا مطرح شود. در همه پرسی برگزیت در تابستان سال گذشته، ۵۱.۸۹ درصد از رای دهندگان به خروج و ۴۸.۱۱ درصد به ادامه عضویت رای دادند.

پارلمان بریتانیا از دو مجلس عوام و اعیان (لردها) تشکیل شده است هست. در گذشته، اشراف موروثی که دارای لقب لرد بودند یا کسانی که این لقب را به طور مادام العمر دریافت می کردند، در این مجلس عضویت مادام العمر داشتند. با اصلاحاتی که در دهه های اخیر در این مجلس صورت گرفته، تنها معدودی از اشراف موروثی به گزینش همترازان خود عضو این مجلس می شوند و سایر اعضا را اشراف غیرموروثی، یعنی کسانی تشکیل می دهند که این عنوان را جهت طول عمر خود دریافت می کنند.

نهاد مهم قانونگذاری در بریتانیا مجلس عوام هست. در این کشور، اعضای دولت باید عضو پارلمان باشند و معمولا نخست وزیر و وزیران مهم از نمایندگان مجلس عوام هستند. هر شهروند بریتانیایی می تواند به عنوان نامزد نمایندگی مجلس عوام جهت یکی از حوزه های انتخابیه عضویت کند، ولی تمام نامزدها هنگام عضویت باید ۵۰۰ پوند را به عنوان سپرده نزد مرکز عضویت ودیعه بگذارند. سپرده نامزدهایی که موفق به کسب دست کم ۵ در صد آرای حوزه نشوند به نفع دولت ضبط خواهد شد. عضویت در مجلس اعیان انتصابی است و به توصیه نخست وزیر، معمولا بعد از مشورت و نظرخواهی از جمله رهبران سایر احزاب، و فرمان سلطنتی صورت می گیرد.

در گذشته، نخست وزیر بریتانیا می توانست هر وقت که صلاح می دانست مجلس عوام را منحل کند ولی در سال ٢٠١١ و دوره نخست وزیر دیوید کامرون، قانونی به تصویب رسید که براساس آن دوره قانونگذاری به مدت پنج سال تثبیت شد هر چند در صورت رای عدم اعتماد مجلس به دولت یا رای اکثریت دو سوم نمایندگان مجلس عوام به انحلال پارلمان، می توان پارلمان را منحل کرد.

طبق قوانین بریتانیا، انتخابات پارلمانی باید ظرف ٢٥ روز کاری (منهای تعطیلات آخر هفته و سایر تعطیلات) از تاریخ انحلال یا آخر دوره قانونگذاری مجلس قبلی صورت گیرد و انتخابات فعلی در پی اعلام تصمیم ترزا می جهت انحلال پارلمان و تصویب لایحه انحلال پارلمان در پارلمان در روز ١٩ آوریل برگزار شده است هست. در پی تصویب لایحه انحلال پارلمان، روز ۳ مه نخست وزیر فرمان ملکه جهت انحلال پارلمان و برگزاری انتخابات تازه در روز ۸ مه را دریافت کرد.

واژه های کلیدی: اروپا | کارگر | انتخابات | اتحادیه اروپا | نامزد انتخابات | نتیجه انتخابات | خروج از اتحادیه اروپا | اخبار بین الملل

، شکست ترزا می در قمار انتخابات انگلیس، استعفا نمی‌کنم&quot، &quot

، شکست ترزا می در قمار انتخابات انگلیس، استعفا نمی‌کنم&quot، &quot

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs