انتقاد تندیس دادگاه بنگلادش بنگلادش

انتقاد: تندیس دادگاه بنگلادش بنگلادش تظاهرات مسلمانان اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار حوادث افشای راز جسد کشف شده است در نخستین روز سال

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ از دستگیری مردی که در جریان یک نزاع خانوادگی اقدام به قتل برادرزنش کرده و جسدش را در جاجرو

افشای راز جسد کشف شده است در نخستین روز سال

افشای راز جسد کشف شده است در نخستین روز سال

عبارات مهم : اعتراف

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ از دستگیری مردی که در جریان یک نزاع خانوادگی اقدام به قتل برادرزنش کرده و جسدش را در جاجرود رها کرده بود، خبر داد.

به گزارش ایسنا، در نخستین روز از فروردین ماه امسال جسد مردی ناشناس در بزرگراه ای فرعی واقع در بزرگراه جاجرود کشف و بلافاصله عنوان به کلانتری 146 حکیمیه اعلام شد. با حضور مأموران کلانتری در محل و انجام بررسی های اولیه مشخص شد جسد متعلق به جوانی حدودا 35 ساله است که بر اثر اصابت ضربات متعدد جسم تیز به قسمت های متفاوت شکم ، پا و گردن به قتل رسیده است.

افشای راز جسد کشف شده است در نخستین روز سال

با تشکیل پرونده مقدماتی با عنوان قتل عمـد و به دستور بازپرس شعبه ششم دادسرای ناحیه 27 پایتخت کشور عزیزمان ایران ، پرونده جهت پیگیری در اختیار اداره دهم خاص قتل پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ قرار گرفت.

با توجه به مجهول الهویه بودن جسد، تحقیقات اولیه جهت شناسایی هویت جسد کشف شده است متمرکز شد و نهایتا هویت آن به نام داوود . ن 35 ساله با سابقه دستگیری مرتبط با جرایم موادمخدر شناسایی شد.

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ از دستگیری مردی که در جریان یک نزاع خانوادگی اقدام به قتل برادرزنش کرده و جسدش را در جاجرو

با شناسایی خانواده مقتول در منطقه اتابک – خیابان شهید غیاثی، کارآگاهان به اعضای خانواده مقتول مراجعه و در همان تحقیقات اولیه اطلاع پیدا کردند که آنها هیچگونه طرح شکایتی مبنی بر فقدان یکی از اعضای خانواده خود انجام نداده اند و زمانیکه تحقیقات در خصوص علت عدم طرح شکایت فقدان مقتول از خانواده اش انجام شد، آنها در بیانات خود گفتند: داوود به واسطه مصرف موادمخدر سابقه غیبت های طولانی مدت از منزل را داشته و ما نیز به همین علت به تصور اینکه او بعد از گذشت مدتی مجددا به منزل بازمی گردد، به پلیس مراجعه نکردیم.

تحقیقات پلیسی از محل زندگی مقتول و خانواده اش در دستور کار کارآگاهان قرار داشت تا نهایتا کارآگاهان با تحقیقات از اهالی محل زندگی مقتول اطلاع پیدا کردند که چند روز پیش از کشف جسد مقتول در محدوده جاجرود، درگیری شدیدی میان او و اعضای خانواده اش صورت گرفته و از همان ایام، مقتول دیگر در محل سکونتش رؤیت نشده است.

تحقیقات در این خصوص در دستور کار کارآگاهان قرار داشت و هر کدام از اعضای خانواده مقتول اظهاراتی متفاوت در خصوص علت و انگیزه درگیری بیان می کردند، طی تحقیقات از اعضای خانواده مقتول، خواهر مقتول در صحبت هایش عنوان کرده بود هیچ ترددی به محدوده کشف جسد برادرش نداشته است و گفته بود : ما اصلا به سمت جاجرود نرفته ایم و فقط یک بار آن هم بعد از اتمام مراسم برادرم به دماوند رفتیم و غروب هم برگشتیم.

افشای راز جسد کشف شده است در نخستین روز سال

بررسی ادعای خواهر متهم در خصوص عدم تردد در منطقه جاجرود در دستور کار کارآگاهان قرار داده شد و با انجام کارها خاص پلیسی کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که خواهر مقتول در حال کتمان حقیقت هست؛ لذا با هماهنگی بازپرس پرونده، تحقیقات پلیسی از خواهر مقتول در دستور کارآگاهان قرار داده شد و آخر وی در روز شنبه لب به اعتراف گشود و به اطلاع از قتل برادرش و همچنین معاونت در انتقال جسد وی به بزرگراه جاجرود اعتراف کرد.

خواهر مقتول در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در تاریخ 28 اسفندماه مادرم با من تماس گرفت و گفت داوود پدرت را می زند؛ من و شوهرم به نام مهدی . ق 42 ساله به منزل پدرم رفتیم، در وقت ورود ، داوود با چاقو پدرم را ترساندن می کرد و با دیدن ما ، به سمت شوهرم حمله ور شد. شوهرم نیز با چاقویی که روی دیوار دستشویی قرار داشت ، او را زد. بعد از قتل برادرم، همه ترسیده بودیم، جسد را داخل پارچه ای گذاشتیم و با ماشین سواری که شوهرم از دامادشان به امانت گرفته بود، جسد را به منطقه جاجرود – قبل از پلیس راه برده و در یک بزرگراه فرعی خاکی رها کردیم.

معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ از دستگیری مردی که در جریان یک نزاع خانوادگی اقدام به قتل برادرزنش کرده و جسدش را در جاجرو

باتوجه به اعترافات خواهر مقتول، کارآگاهان با مراجعه به محل سکونت مهدی در خیابان شهید غیاثی، اقدام به دستگیری او کردند. وی در بیانات اولیه منکر هرگونه ارتکاب جنایتی شد ولی بعد از مواجه حضوری با همسرش و اطلاع از اعتراف صریح وی به ناچار لب به اعتراف گشود و ضمن تأیید بیانات همسرش، در تکمیل آنها گفت: جهت نصیحت کردن برادرزنم ، به منزل پدرزنم رفتیم ولی به محض ورود به داخل خانه، داوود با چاقو به من حمله ور شد، من نیز با چاقویی که از لبه دیوار برداشتم، او را زدم و سپس جنازه را با کمک همسرم به منطقه جاجرود انتقال دادیم و در کنار بزرگراه ای خاکی رها کردیم.

براساس اعلام مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی پایتخت، سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهم، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس پرونده صادر و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم خاص قتل پلیس آگاهی پایتخت کشور عزیزمان ایران بزرگ قرار گرفته است.

افشای راز جسد کشف شده است در نخستین روز سال

واژه های کلیدی: اعتراف | تحقیقات | خانواده | اعترافات | اعضای خود | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs