انتقاد تندیس دادگاه بنگلادش بنگلادش

انتقاد: تندیس دادگاه بنگلادش بنگلادش تظاهرات مسلمانان اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی حسادت‌های بعد از رقابت‌های انتخاباتی معنا ندارد/ فکرمان را جهت اشتغال و رونق تولید متمرکز کنیم ، روحانی

رییس جمهور، خشونت و افراطی‌گری را خطری بزرگ جهت منطقه و دنیا دانست و تاکید کرد که پیروزی مردم عراق بر تروریست های داعش و آزادسازی موصل،حرکتی خوشحال کننده نه تنه

حسادت‌های بعد از رقابت‌های انتخاباتی معنا ندارد/ فکرمان را جهت اشتغال و رونق تولید متمرکز کنیم ، روحانی

روحانی : حسادت های بعد از مسابقه های انتخاباتی معنا ندارد/ فکرمان را جهت اشتغال و رونق تولید متمرکز کنیم

عبارات مهم : ایران

رییس جمهور، خشونت و افراطی گری را خطری بزرگ جهت منطقه و دنیا دانست و تاکید کرد که پیروزی مردم عراق بر تروریست های داعش و آزادسازی موصل،حرکتی خوشحال کننده نه تنها جهت مردم عراق بلکه جهت مردم کشور عزیزمان ایران و همه ملتهای منطقه است.

به گزارش ایسنا، رییس جمهور، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت گفت: هیچ کس آن روزی را که تروریست ها موصل را اشغال کردند و در فکر اشغال شهرهای دیگر عراق از جمله اربیل و حتی بغداد بودند، فراموش نکرده هست. در آن روز نخستین کشوری که به کمک مردم عراق شتافت و در برابر تروریستها در کنار دولت عراق قرار گرفت، جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران بود و این در تاریخ ثبت شده است و جهت مردم منطقه تا هر لحظه باقی خواهد ماند.

حسادت‌های بعد از رقابت‌های انتخاباتی معنا ندارد/ فکرمان را جهت اشتغال و رونق تولید متمرکز کنیم ، روحانی

روحانی اظهارداشت: آن کشورهای بزرگی که در حدود 16 سال اخیر، منطقه را با مداخله نظامی و با اشغال افغانستان و عراق به ناامنی کشیدند ، به رغم ساختن پایگاه های نظامی و استقرار ناوها و هواپیماهایشان در منطقه، نه تنها اقدامی در برابر تروریست ها درعراق انجام ندادند بلکه شاید از اینکه منطقه دچار پرسشها تازه شده است ،خوشحال هم بودند آیا که این عنوان به فعالتر شدن کارخانجات اسلحه سازی آنها و ایجاد بهانه جهت مداخله زیاد درمنطقه کمک می کرد.

رییس جمهور با اشاره به اینکه بعضی از کشورهای منطقه هم متأسفانه از این اتفاقات ناخوشایند، اظهار خوشحالی کردند، تصریح کرد: اینها در رسانه ها و گفتارهایشان به عنوان اینکه این تقصیر خود نخست وزیر و دولت عراق بوده، مسأله را به جنگ شیعه و سنی تعبیر کردند و گفتند که در عراق به مردم سنی ظلم شده است و به این علت این تروریست ها بوجود آمدند و موصل اشغال شده است است!

رییس جمهور، خشونت و افراطی‌گری را خطری بزرگ جهت منطقه و دنیا دانست و تاکید کرد که پیروزی مردم عراق بر تروریست های داعش و آزادسازی موصل،حرکتی خوشحال کننده نه تنه

دکتر روحانی خاطرنشان کرد: این پرسشها نشان داد آن کشورها هم تا حدی پشت این داستان بودند و فکر می کردند با ابزار تروریسم، می توانند به اهداف منطقه ای خودشان دست پیدا کنند.

رییس جمهور گفت: جهت مردم کشور عزیزمان ایران ولی امروز بسیار مبارک هست، آیا که نشان می دهد دولت و نظام جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران از شروع تصمیم درستی گرفت و امروز همه جهانیان در واقع به نحوی به درستی مسیری که کشور عزیزمان ایران گزینش کرده بود، اعتراف می کنند.

روحانی با اشاره به اینکه در همان شروع دولت یازدهم در شرکت ملل به دنیا گفتیم که امروز خشونت و افراطی گری یک خطر بزرگ جهت منطقه و دنیا است و همه باید دست به دست هم دهیم و جهانی عاری از افراطی گری و خشونت داشته باشیم، اضافه کرد: خوشبختانه شرکت ملل به آن ندا پاسخ مثبت داد و قطعنامه پیشنهادی کشور عزیزمان ایران در مجمع عمومی شرکت ملل به اتفاق آراء تصویب شد. این ندای اول کشور عزیزمان ایران در این منطقه بود، قبل از اینکه هنوز مسأله تروریسم و افراطی گری در منطقه اوج بگیرد.

حسادت‌های بعد از رقابت‌های انتخاباتی معنا ندارد/ فکرمان را جهت اشتغال و رونق تولید متمرکز کنیم ، روحانی

رییس جمهور با بیان اینکه این موضع جمهوری اسلامی نشان داد که بینش، نظر و آینده نگری ایران، دقیق و درست هست، اظهار داشت: بسیاری از سران کشورهای اروپایی که در سال 92 در حاشیه اجلاس مجمع عمومی شرکت ملل با آنها راجع به پرسشها منطقه صحبت می کردم و جهت آنها سخت بود که آن حرف ها را قبول کنند، در سال های بعد در همان دیدارهای حاشیه شرکت ملل به من می گفتند که امروز اعتراف می کنیم حرف های شما در سال های گذشته درست بوده است.

روحانی تصریح کرد: آنها گزینش و راه دیگری را در پیش گرفته بودند. فکر می کردند برهم زدن دولت های منطقه و حاکمیت دولت ها در این منطقه ، راه حل هست. آنها فکر می کردند حاکمیت عراق و سوریه و بعضی کشورهای دیگر منطقه باید عوض کردن کند. بعضی فکر می کردند که می توانند عنوان تروریسم را در منطقه به عنوان اعتراض مردمی جلوه دهند و بگویند این مردم هستند که این حکومت را نمی خواهند، در حالی که کاملاً مشخص بود نمی شود ماهیت تروریسم را با پوشاندن این لباس ها مخفی کرد.

رییس جمهور، خشونت و افراطی‌گری را خطری بزرگ جهت منطقه و دنیا دانست و تاکید کرد که پیروزی مردم عراق بر تروریست های داعش و آزادسازی موصل،حرکتی خوشحال کننده نه تنه

رییس جمهور ادامه داد: در ماه ها و سال های بعد، تروریست ها، مخصوصاً داعش در سوریه و عراق کارهایی کردند که تقریباً همه طرفداران خودشان را شرمنده ساختند. انسانیت را در تاریخ زیر علامت تعجب قرار دادند که آیا واقعاً می شود فردی ادعای انسانیت بکند، یا حتی بالاتر ادعا کند که من پیرو دین توحیدی و رحمت یعنی دین اسلام هستم و این چنین در منطقه جلادی کند؟! شما دیدید فردی را در قفس گذاشتند و زنده زنده او را سوزاندند.

روحانی با اشاره به اینکه چنین کارهای وحشیانه ای در دهه های اخیر کمتر سابقه داشت، خاطرنشان کرد: البته ما شبیه این جلادی ها را در سالهای 59 و 60 در کشور عزیزمان ایران مشاهده کردیم. تروریست هایی در کشور عزیزمان ایران بودند که متأسفانه اکنون بعضی از آنها در اروپا حضور دارند، پوست بدن یک پاسدار کمیته را جدا کردند و درآوردند. ما این جنایت های بزرگی را که منافقین در کشور ما انجام دادند، یادمان نرفته هست. مردم ما با اینگونه جنایات ناآشنا نبودند، ولی مردم دنیا شاید کمتر با این کارها وحشیانه آشنا بودند که تروریست ها تا این حد می توانند خطرناک باشند.

حسادت‌های بعد از رقابت‌های انتخاباتی معنا ندارد/ فکرمان را جهت اشتغال و رونق تولید متمرکز کنیم ، روحانی

رییس جمهور در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در همه مراحل و مقاطع نشان داد که یک سیاست عاقلانه، توأم با حکمت جهت منطقه و دنیا دارد، گفت: در عنوان هسته ای، کشور عزیزمان ایران نشان داد که دنبال راه حل مسالمت آمیز جهت مسایل پیچیده بین المللی هست. ما مسأله را نه تنها با 6 قدرت حل کردیم، نه تنها با شرکت ملل متحد و شورای امنیت عنوان را حل کردیم، بلکه حتی با آژانس تخصصی موضوعی مثل PMD را حل و فصل کردیم. این نشان می دهد که نظام جمهوری اسلامی ایران، نظام با تدبیری است و با کمک و حمایت مردم و هدایت های مقام معظم رهبری، راه درست و صحیح را گزینش می کند.

روحانی اضافه کرد: امروز مردم ما هم باید از نعمت ثبات نسبی و امنیت در منطقه بتوانند استفاده کنند و هم بتوانند از اجرای برجام به خوبی استفاده کنند. یک فرصتی را همه با کمک هم ایجاد کردیم؛ این مسأله جناح و حزب نیست، این مسأله حتی مختص یک قوه نیست، همه مردم کشور عزیزمان ایران در کنار هم قرار گرفتند و یک معضل را حل، خطری را برطرف و گره ای را باز کرده و یک فضای جدیدی بوجود آوردند.

رییس جمهور اظهار داشت: در این فضای جدید، اول گفتند که برجام اجرایی و عملیاتی نمی شود و گفتند آمریکایی ها نمی گذارند. دیدیم که قدم به قدم توانستیم از این پرسشها عبور کنیم. به اعتقاد من همین امروز که ما نسبت به تعهد آمریکا اعتماد کافی نداریم و آمریکایی ها معمولاً در تعهدات خودشان بدعهدی می کنند، ولی همین امروز سخت ترین روز جهت آمریکا در مسأله هسته ای کشور عزیزمان ایران است.

روحانی افزود: هیچ زمانی مثل امروز جهت آمریکایی ها تصمیم گیری سخت نبوده هست. آمریکایی ها هنگامی که تصمیم گرفتند پرونده ما را دچار مسئله کنند، این کار را کردند، هنگامی که درخواست کردند پرونده را به شورای امنیت ببرند، بردند، هنگامی که درخواست کردند قطعنامه علیه ما صادر کنند، صادر کردند، هنگامی که درخواست کردند ما را تحریم کنند، تحریم کردند و هنگامی که درخواست کردند قانون ارزش را فرامرزی کنند، فرامرزی کردند ولی امروز سخت ترین روز را دارند و مرتب تکرار می کنند که این برجام توافق خوبی جهت آمریکا نبوده هست. بعضی از مسئولین آمریکایی می گویند سر آمریکا کلاه رفته، ولی در عین حال دست و پایشان بسته است.

رییس جمهور تصریح کرد: جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران راهی را گزینش کرد که جهت بدخواهان هم تخلف از این قرارداد کار راحت و آسانی نیست و بسیار پرهزینه هست. این افتخار سیاست جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران و افتخار دیپلمات های ما هست. امروز باید از این فضا به خوبی بهره برداری و استفاده کنیم.

روحانی خاطرنشان کرد: امروز دیگر وقت مسابقه انتخاباتی نیست. اصلاً چنین حسادت هایی بعد از مسابقه های انتخاباتی معنا و مفهوم ندارد؛ اینکه تا می بینیم دولت موفقیت هایی به دست آورده، یک عده ای بخواهند ناراحت شوند. موفقیت دولت موفقیت همه ملت هست. دولت چیزی نیست جز نمایندگی از طرف مردم. دولت نماینده مردم است و هر کاری دولت انجام می دهد در واقع به اعتبار مردم و با اجازه و نظر مردم است.

رییس جمهور گفت: به همین علت است که رییس جمهور هنگامی که می خواهد گزینش شود برنامه 4 ساله خودش را به مردم ارایه می دهد و مردم در واقع علاوه بر اینکه به فرد رأی می دهند، به برنامه و راهکارها و رویکردها رأی می دهند. به همین علت کاندیداها با هم مناظره می کنند و نظرات خودشان را می گویند و با مردم صحبت می کنند. دیدارهای متفاوت صورت به صورت با مردم دارند و جهت آنها توضیح می دهند که ما می خواهیم چه کار کنیم. مردم بر مبنای قول آنها است که پای صندوق آراء می آیند و الا به این نیست که بین (الف) و (ب) از الف خوشمان بیاید یا از ب خوشمان بیاید! بحث در این است که (الف) ما را به کجا می رساند، یا (ب) ما را به کجا می رساند و برنامه ها و آینده ارزش چیست؟

روحانی اضافه کرد: امروز روزی است که ما باید از فضاهای بوجود آمده استفاده کنیم. به نظر من توافق هسته ای یکی از افتخارات جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران هست. پیروزی ملت عراق بر تروریست ها و ان شاء الله در آینده پیروزی مردم سوریه بر ترویست ها هم درست است که پیروزی ملت عراق و ملت سوریه هست، ولی پیروزی همه ملت های منطقه و مخصوصاً مردم کشور عزیزمان ایران هم است آیا که ما همه جا در کنار این ملت ها بودیم، آنها را یاری رساندیم و کمک کردیم.

رییس جمهور ادامه داد: در عین حال باید بدانیم که مبارزه با تروریست ها با مبارزه با تروریسم دو مقوله هست. شاید با تروریست ها مبارزه کردن با اینکه خودش فی ذاته مسئله هست، ولی در برابر مبارزه با تروریسم، خیلی زیاد مسئله نباشد. به هر حال در یک بازه زمانی چند ساله با تروریست ها مبارزه می کنیم و آنها را از پای در می آوریم ولی مبارزه با تروریسم، مبارزه با یک تفکر هست، مبارزه با یک فرهنگ هست. این کار بسیار طولانی هست. اینکه فکر افراطی و خشونت را در جامعه از بین ببریم، نیازمند وقت طولانی است.

روحانی با تاکید براینکه همه مردم بدانند که اقلیتی کوچک نمی تواند نسبت به یک ملت تصمیم بگیرد، اظهارداشت: داعش چه بود؟ داعش اقلیت کوچکی بود که می خواست جهت یک ملت و حتی دو ملت در این منطقه یا ملت های دیگر تصمیم بگیرد. داعش گروهی بود که حرف صاحب نظران را قبول نداشت. از اسلام و قرآن خودش یک تفسیر من در آوردی کرده بود و بعد هم به آن عمل می کرد. ماهیت مهم این تفکر این است که یک گروهی، متخصصین، اندیشمندان و صاحبنظران را قبول ندارند و در برابر آنها لجاجت می کنند. تحجر و جمود فکری دارند.

رییس جمهور تصریح کرد: این افراد یک چیزی به ذهن ارزش آمده و آن را به حق می دانند و نسبت به آن جزمیت پیدا کرده و بر مبنای آن عمل می کنند. مبارزه با تروریسم راه طولانی در پیش دارد و کارش هم عمدتاً فرهنگی، سیاسی و اقتصادی هست. البته کار امنیتی هم مورد نیاز است که باید همه اینها در کنار هم باشد تا بتوانیم در منطقه بر کل تفکر افراطی و بر تروریسم به معنی واقعی کلمه، پیروز شویم.

روحانی خاطرنشان کرد: بعضی از کشورهای منطقه، به خاطر بی تجربگی در امر حکومت و منطقه، تازه کار و جوان هستند و به دنبال اخلال در منطقه و بلندپروازی هایی هستند. آنها مشکلاتی جهت منطقه درست کردند. امیدواریم آنها هم به مسیر درست برگردند و بدانند این منطقه، منطقه بزرگ و پیچیده ای است.

رییس جمهور گفت: جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران یک کشور قدرتمند است که نمی شود در برابر آن با لحن نادرست و غلط سخن گفت. آنهایی که ابرقدرت بودند از گفتن آن حرف های نابجا در برابر جمهوری اسلامی پشیمان شدند، اینها که چیزی نیستند. باید ادب گفتار را مراعات کنند. آمریکایی ها هم باید ادب را مراعات کنند. بعضی از مقامات و نظامی های آنها هم گاهی حرف هایی می زنند؛ حرف های کهنه ای که بارها تکرار شده است است.

روحانی اضافه کرد: آدمی که در طول 40 سال گذشته بارها این تجربه را کرده و هر روزی که خواسته قدمی علیه جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران بردارد، اقداماتش محکوم به شکست بوده و از این به بعد هم محکوم به شکست خواهد بود، باید عبرت بگیرد.

رییس جمهور اظهار داشت: امروز، روزی است که مردم ما باید بیش از هر وقت دیگر در پی انسجام و وحدت و اهداف بلند ملی ارزش باشند. یادمان نرود که امسال، سال کارآفرین هست. همه فکرمان را باید جهت اشتغال جوان ها و رونق تولید در بخش های متفاوت متمرکز کنیم. امیدواریم دولت دوازدهم با ابتکار و کارآمدی و خدمت زیاد بتواند به عهدی که با مردم در انتخابات دوازدهم بسته عمل کند. دولت یازدهم نیز باید تا ساعت آخر، همه مسئولین و عاملان این دولت تا هفته ها و روزها و ساعات آخر مثل ساعات اول و روزهای اولیه کار کنند. همه یک مجموعه هستیم و جهت اهداف ملی مان در کنار هم خواهیم بود.

واژه های کلیدی: ایران | تروریست | تروریست ها | حسن روحانی | رییس جمهور | دکتر روحانی | تروریست های داعش | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs