انتقاد تندیس دادگاه بنگلادش بنگلادش

انتقاد: تندیس دادگاه بنگلادش بنگلادش تظاهرات مسلمانان اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی حکم هم‌دستان «بابک زنجانی» هنوز صادر نشده است / محسنی‌اژه‌ای

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای در ادامه صد و بیستمین نشست خبری در پاسخ به سوالی در خصوص خروج یک عکاس علی رغم اینکه ممنوع الخروج بوده، گفت:

حکم هم‌دستان «بابک زنجانی» هنوز صادر نشده است / محسنی‌اژه‌ای

محسنی اژه ای: حکم هم دستان «بابک زنجانی» هنوز صادر نشده است

عبارات مهم : پرونده

سخنگوی دستگاه قضا گفت: هنوز حکم هم دستان «بابک زنجانی» صادر نشده است.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای در ادامه صد و بیستمین نشست خبری در پاسخ به سوالی در خصوص خروج یک عکاس علی رغم اینکه ممنوع الخروج بوده، گفت: عکاسی بود که ممنوع الخروج شده است بود، دادستان متوجه می شود با وجود اینکه ممنوع الخروج بوده از کشور خارج شده، گویا معاونین یا مدیرکل های وزارت اطلاعات نامه ای به قسمت گذرنامه نیروی انتظامی می نویسند و در آن نامه می گویند با توجه به اینکه قاضی کشیک در دسترس نیست و سفر آن فرد مهم هست، به استناد این نامه مسئول مربوطه اجازه دهد فرد خارج شود که این کار خلاف قانون بوده که متعاقب این عنوان دادستان عنوان را به دادسرای نظامی منعکس می کند و الان نمی دانم عنوان در چه وضعیتی است.

محسنی اژه ای در پاسخ به پرسش خبرنگاری دیگر مبنی بر اینکه اخیرا دادستان پایتخت کشور عزیزمان ایران از صدور حکم اعدام جهت یک جاسوس که با موساد در ارتباط بوده، خبر داده در این باره زیاد توضیح دهید، گفت: این حکم از سوی دادگاه انقلاب بوده، البته قابل تجدیدنظر هست؛ آیا که از سوی دادگاه بدوی این پرونده را وزارت اطلاعات دنبال می کرده و تحقیقات زیر نظر کارشناسان وزارت اطلاعات بوده هست. پرونده هنوز قطعی نشده و فقط حکم دادگاه بدوی صادر شده است است.

معاون اول قوه قضائیه در خصوص پیگیری به اوضاع معتادین، اظهار کرد: تا آنجایی که قوه قضائیه در توانش باشد، نیروی انتظامی و سایر دستگاه ها پرونده تشکیل دهند و یا مردم گزارش دهند که دادستان ورود کند، اقدام می کند. اتفاقا یکی از ایراداتی که به قوه قضائیه می گیرند این است که آیا راجع به قاچاقچیان مواد مخدر قاطعانه برخورد می کنید؟ ما براساس قانون و اگر قانون تازه ابلاغ شود براساس قانون تازه جرم را شناسایی و با آن برخورد می کنیم. ما براساس حقوق بشر عمل می کنیم و به حرف مدعیان دروغگوی حقوق بشر عمل نمی کنیم.

سخنگوی دستگاه قضا در پاسخ به پرسش خبرنگاری دیگر مبنی بر اینکه بعضی پرونده های جاسوسی مطرح شده است از سوی بعضی شرکت های بین المللی در کشور عزیزمان ایران بوده مانند شرکت PWC آیا قوه قضائیه نمی خواهد در عنوان این شرکت ها ورود کند، گفت: نمی توانیم بگوییم هر شرکتی که وجود دارد جاسوسی هست. شاید در یک شرکت افرادی با دشمن همکاری کنند که در این صورت شناسایی شده است و تحت تعقیب قرار می گیرند. این نظارت به وسیله سیستم های اطلاعاتی صورت می گیرد. ما دو جور جاسوسی داریم، یکی اینکه اطلاعات محرمانه هر کشوری را به صورت غیر قانونی دزدی و به هر شکلی در اختیار دشمن قرار دهند، یک جاسوسی دیگر هم ممکن است به این شکل نباشد ولی ضررش زیاد باشد. این افراد جهت مسئولین تصویرسازی می کنند. در واقع منویات دشمن را جهت مسئولین تصویر سازی می کنند و بر نظرات و تصمیم گیری های مسئولین تاثیر می گذارند.

وی افزود: مانند کاری که بعضی دو تابعیتی ها انجام می دهند. اگر سیستم های اطلاعاتی در این شرکت ها به مجرمین رسید، قوه قضائیه پیگیری می کند.

خبرنگاری از محسنی اژه ای پرسید شکایت سیدمحمد خاتمی از سردار نقدی در چه وضعیتی است که وی بیان کرد: در دادسراست و هنوز به دادگاه نرفته است.

وی همچنین در پاسخ به پرسش خبرنگاری دیگر مبنی بر اینکه آخرین اوضاع پرونده مهدی جهانگیری به کجا رسیده گفت: در بازداشت هستند و پرونده ارزش در دادسرا در حال پیگیری است.

معاون اول قوه قضائیه در پاسخ به پرسش خبرنگاری دیگر مبنی بر اینکه با توجه به اینکه قاضی مقیسه از بابک زنجانی نقل کرده که پول دارد و نمی دهد و از سوی بعضی از مردم این گمان می رود که بابک زنجانی قلدری می کند و قرار است اعدام نشود، آیا قوه قضائیه قصد ندارد تاریخ اعدام را اعلام کند؟ گفت: حکمی که صادر و قطعی می شود جهت اجراست و قوه قضائیه قصد ندارد احکامی که قطعی شده است را اجرا نکند. حکم ایشان در حال اجرا هست. این که گفته می شود پول دارد و نمی دهد، هنوز به این عنوان نرسیدیم، نمی توانیم بگوییم دارد و نه می توانیم بگوییم که ندارد. این جمله ای که شما نقل کرده اید را نمی دانم ایشان گفته یا خیر ولی هنوز به اینجا نرسیدیم.

محسنی اژه ای افزود: از آبان ماه سال گذشته یک همکاری بین قوه قضائیه، بازپرسی، دادستان و وزارت اطلاعات صورت گرفته هست، هنوز مشخص نشده که ایشان در خارج از کشور پول دارد یا ندارد و در مورد وقت اعدام هم نمی توان وقت تعیین کرد آیا که شما ببینید پرونده دو متهم دیگر داشت که چند جلسه هم برگزار شد. آیا قابل آینده نگری بود که این پیگیری ها چه میزان صورت می گیرد و به چه میزان نیاز به حضور آقای زنجانی هست. من شنیدم که گفته می شود حکم دادگاه آن دو متهم دیگر صادر شده، من با قاضی مقیسه صحبت کردم و گفت که هنوز حکم صادر نشده و پرونده سنگین است.

سخنگوی دستگاه قضا اظهار کرد: قاضی مقیسه آخر پیگیری ها را اعلام کرده ولی حکم صادر نکرده هست. اگر هم ایشان خودش همکاری کند، همانگونه که در رای دیوان ذکر شده، می تواند از تخفیفات قانونی استفاده کند.

حکم هم‌دستان «بابک زنجانی» هنوز صادر نشده است / محسنی‌اژه‌ای

واژه های کلیدی: پرونده | دادگاه | اطلاعات | اطلاعات | قوه قضائیه | محسنی اژه ای | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs