انتقاد تندیس دادگاه بنگلادش بنگلادش

انتقاد: تندیس دادگاه بنگلادش بنگلادش تظاهرات مسلمانان اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی «ناطق»جدید پا جای پای هاشمی فقید

سال‌ها بود که بسیاری منتظر بازگشت ناطق نوری به عرصه سیاست بودند و با خود می‌گفتند «بازگشت ناطق نوری به میانه میدانم آرزوست.»

«ناطق»جدید پا جای پای هاشمی فقید

«ناطق»جدید پا جای پای هاشمی فقید

عبارات مهم : ایران

سال ها بود که بسیاری منتظر بازگشت ناطق نوری به عرصه سیاست بودند و با خود می گفتند «بازگشت ناطق نوری به میانه میدانم آرزوست.»

ناطق نوری از دفتر بازرسی مقام معظم رهبری استعفا کرد. او علت استعفای خود را اینگونه بیان می کند: «در ارتباط با عنوان کناره گیری بنده از این مسئولیت، باید عرض کنم به هر صورت بنده شخصا خواه ناخواه وجهه سیاسی دارم و نمی توانم در برابر وقایع و حوادث سیاسی کشور، چه به لحاظ وظیفه شرعی و چه از نظر وظیفه ملی و انقلابی، بی تفاوت باشم. از طرف دیگر به هر حال این یک واقعیت است که تعارض حقیقی بین فعالیت سیاسی افراد در موقعیت های انتسابی به رهبری و حفظ جایگاه دفتر ایشان وجود دارد که علی القاعده می بایست مبرای از گرایشات متداول سیاسی باشد، فلذا این طبیعی بود که این تصمیم را بگیرم که هم نسبت به تحولات جامعه بی تفاوت نباشم و با دست باز تر بتوانم حرکت کنم و هم این طور نباشد که واکنش‌ها های سیاسی فردی چون بنده، موجبات القای شبهه جانبداری دفتر مقام معظم رهبری از گروهی خاص را در اذهان فراهم کند.»

ناطق نوری یا همان «شیخ نور» سیاست کشور عزیزمان ایران بعد از شکست در انتخابات ریاست جمهوری سال 76، پیروزی خاتمی را به وی تبریک گفت و قسم خورد بعد از این در هیچ انتخابات دیگری در جمهوری اسلامی شرکت نخواهد کرد. این سخن ناطق بیانگر این بود که وی به دنبال جریان سازی است و دیگر دوست ندارد مرد حاضر در صحنه باشد، بلکه می خواهد شطرنج باز پشت پرده سیاست کشور عزیزمان ایران باشد.

«ناطق»جدید پا جای پای هاشمی فقید

او در سال 84 به نفع جریان اصول گرایی و ، 92 و 96 به نفع جریان اعتدال این نقش را بازی کرد. ناطق نوری به علت کارشکنی اصول گرایان در انتخابات سال 84 و همچنین سکوت اصول گرایان در برابر اتهاماتی که احمدی نژاد در مناظره با میرحسین موسوی علیه ناطق و فرزندش مطرح کرد، تصمیم گرفت راه خود را از جریان راست کشور عزیزمان ایران جدا کند.

ناطق نوری نه به جریان اصلاحات بلکه به هاشمی رفسنجانی و حسن روحانی نزدیک شد. او تمام تلاش خود را انجام داد تا روحانی به کرسی ریاست جمهوری برسد. تمام تلاش های ناطق ولی پشت پرده بود. او زیاد کارگردانی می‎ کرد تا اینکه در صحنه حضور داشته باشد. هاشمی هم کارگردان سیاسی بود هم بازیگر سیاسی. ناطق ولی به علت دلخوری هایش از سپهر سیاست کشور عزیزمان ایران تنها کارگردان پشت صحنه بود درست مانند کارگردان های تئاتر.

سال‌ها بود که بسیاری منتظر بازگشت ناطق نوری به عرصه سیاست بودند و با خود می‌گفتند «بازگشت ناطق نوری به میانه میدانم آرزوست.»

به نظر می رسد درگذشت هاشمی رفسنجانی ولی تغییری در روش سیاسی ناطق نوری ایجاد کرده هست. بسیاری از ناظران سیاسی بر این باور هستند که ناطق می تواند جایگزین هاشمی رفسنجانی شود. به این شرط که پای به میدان بگذارد.

استعفای ناطق نوری از دفتر بازرسی مقام معظم رهبری حکایت از این معنا دارد که ناطق نوری تصمیم گرفته است با فراغ بال جای هاشمی رفسنجانی را در فضای سیاسی کشور پر کند. او می خواهد در میانه میدان سیاست کشور عزیزمان ایران حضوری فعال داشته باشد. یکی از بال های حمایتی روحانی ممنوع التصویر هست. یکی دیگر سال گذشته درگذشت و تنها مانده است ناطق نوری.

«ناطق»جدید پا جای پای هاشمی فقید

ناطق نوری می تواند با حضور فعال خود کمک بزرگی به روحانی کند. روحانی نمی تواند هم مدیریت اجرایی کشور را در اختیار داشته باشد هم بار سیاسی جریان اعتدال را به دوش بکشد. «شیخ نور» می تواند با حضور خود جریان اعتدال را رهبری کند.

سال ها بود که بسیاری منتظر بازگشت ناطق نوری به عرصه سیاست بودند و با خود می گفتند «بازگشت ناطق نوری به میانه میدانم آرزوست.» به نظر می رسد حالا این آرزو در حال محقق شدن است و باید دید آیا «شیخ نور» بازهم وارد گود سیاست خواهد شد یا خیر

سال‌ها بود که بسیاری منتظر بازگشت ناطق نوری به عرصه سیاست بودند و با خود می‌گفتند «بازگشت ناطق نوری به میانه میدانم آرزوست.»

اخبار سیاسی – عصر ایران/ مصطفی داننده

واژه های کلیدی: ایران | سیاست | سیاسی | بازگشت | حسن روحانی | هاشمی رفسنجانی | مقام معظم رهبری | درگذشت هاشمی رفسنجانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs