انتقاد تندیس دادگاه بنگلادش بنگلادش

انتقاد: تندیس دادگاه بنگلادش بنگلادش تظاهرات مسلمانان اخبار اجتماعی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری دوران ترامپ شبیه ریاست جمهوری نیکسون است / اسپیلبرگ

در پیش نمایش فیلم «پست» ساخته استیون اسپیلبرگ این کارگردان و تام هنکس بازیگر اول فیلم، دوران ریاست جمهوری ترامپ را مشابه دوره نیکسون خواندند.

دوران ترامپ شبیه ریاست جمهوری نیکسون است / اسپیلبرگ

اسپیلبرگ: دوران ترامپ شبیه ریاست جمهوری نیکسون است

عبارات مهم : انتشار

در پیش نمایش فیلم «پست» ساخته استیون اسپیلبرگ این کارگردان و تام هنکس بازیگر اول فیلم، دوران ریاست جمهوری ترامپ را مشابه دوره نیکسون خواندند.

به گزارش مهر، استیون اسپیلبرگ دیروز پنج شنبه در پیش نمایش فیلم جدیدش «پست» گفت: خیلی هیجان انگیز است هنگامی که راجع به اسناد دزدیده شده است و رازها دولتی صحبت می کنی و دولت به مطبوعات حمله می کند تا مانع افشای حقیقت شود.

«پست» فیلم تازه اسپیلبرگ راجع به تلاش روزنامه واشنگتن پست جهت انتشار اسناد پنتاگون جهت افشای فریب های دولتی راجع به جنگ ویتنام هست. این فیلم دیروز پنج شنبه جهت نخستین بار پیش نمایش خود را در واشنگتن تجربه کرد.

از دید منتقدان تصویری که از رییس جمهور ریچارد نیکسون در این فیلم ارایه می شود و تلاش های او جهت ممانعت از انتشار حقیقت، یادآور تلاش های دولت ترامپ است.

این تصادفی نیست که اسپیلبرگ تنها ۹ ماه بعد از خواندن فیلمنامه که راجع به حمله به آزادی مطبوعات بود، این فیلم را ساخته است.

وی گفت: این اتفاق سال ۱۹۷۱ افتاد ، ولی این رویدادها به نوعی یادآور چیزهایی است که امروز داریم می بینیم و به همین علت به نظرم آمد که نمی شود منتظر بمانیم تا این داستان یک زمانی گفته شود؛ چون حالا وقتش بود.

تام هنکس نیز که در این فیلم در نقش بن بردلی روزنامه نگار کهنه کار بازی کرده، راجع به فیلم گفت: دولت نیکسون تلاش داشت تا مطبوعات را از انتشار این اخبار باز دارد.

هنکس افزود : نمی توانی این کارها را بکنی و بعد مدعی باشی که داری به نفع کشور کار می کنی.

با این حال اسپیلبرگ و هنکس اصرار داشتند که فیلم جانب یک جناح سیاسی را نگرفته و فیلمی متعصبانه به وسیله تعدادی از فیلمسازان و بازیگران هالیوودی نیست، بلکه فیلمی میهن پرستانه با تکیه بر وقایع تاریخی است.

مریل استریپ در این فیلم در نقش گراهام بازی کرده که بعد از خودکشی شوهرش به نخستین زن ناشر روزنامه ای در آمریکا بدل شد. وی از فیلم «همه مردان رییس جمهور» فیلمی مربوط به چند دهه پیش راجع به رویدادهای واشنگتن پست یاد کرد و گفت در آن فیلم جایی به شخصیت گراهام داده نشد، در حالی که او شجاعانه مسئول چیزهایی بود که خبرنگاران تولید می کردند.

وی از گراهام به عنوان یکی از درخشان ترین اشخاص قرن بیستم یاد کرد.

این فیلم از ۲۲ دسامبر راهی سینماها می شود.

دوران ترامپ شبیه ریاست جمهوری نیکسون است / اسپیلبرگ

واژه های کلیدی: انتشار | نیکسون | واشنگتن | روزنامه | مطبوعات | دولت ترامپ | واشنگتن پست | روزنامه نگار

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs